Superman

Superman

Tohohle létajícího hrdinu, který zachraňuje svět znají snad všichni, ale kde se asi vůbec nejslavnější superhrdina vlastně vzal a kdy se začal psát jeho příběh?

 

Poprvé se postava Supermana objevila v komiksu v dubnu 1938.  Zajímavostí je, že v původní verzi Superman nemá schopnost létání. Tu mu přidělili až tvůrci animovaného seriálu na konci čtyřicátých let, protože schopnost skákání do výšky a dálky, kterou do té doby disponoval se zdála být obtížně animovatelná. Tuto novou dovednost později převzali i tvůrci komiksu.

 

Superman pochází z planety Krypton. Protože se však tato planeta blíží zkáze, rozhodnou se rodiče svého syna Kal-el poslat v kosmické lodi na planetu Zemi. Po přistání se nalezeného dítěte ujme bezdětný manželský pár pozemšťanů Jonathan a Marta Kentovi. Až do puberty vyrůstá dítě normálně jako každé jiné, ale pak se u něj začnou projevovat nadpřirozené schopnosti, způsobené rozdílností kryptonského organismu v pozemském prostředí. Mezi Supermanovi schopnosti patří superrychlost, supersíla, superzrak, superdech, supersluch a superinteligence. Ačkoliv by se díky těmto dovednostem mohl zdát nepřemožitelný, má Superman i své slabé stránky. Nebezpečí mu hrozí zejména v blízkosti kryptonitu – nerost z jeho rodné planety.

 

Superman cítí povinnost sloužit lidem a za tímto účelem si vytváří skrytou identitu reportéra velkoměstských novin Daily Planet, kde vystupuje jako Clark Kent. Jeho nejbližší spolupracovnicí, snoubenkou a manželkou se stává Lois Lane. Nejbližšími přáteli pak Jimmy Olsen (novinový poslíček/fotograf) a Perry White (šéfredaktor).

 

Ve svém boji za bezpečnější svět narazil za 60 let své existence na celou řadu zločinců a spojenců. V současnosti je šťastně ženat s Lois. Ovšem jako v každém vztahu má i Superman problémy, protože se občas schází s Wonder Women. Je členem JLA, kde díky svým kvalitám získal vedoucí postavení. 

Produkt byl úspěšně přidán k porovnání!