Batman

Batman

Muž v černém úboru s maskou a netopýřím znakem, který se noc co noc vydává na záchranářské výpravy do ulic svého rodného Gotham City. Ano, samozřejmě je řeč o dalším superhrdinovi z řady DC Comics - Batmanovi. Ten se poprvé objevil v Detective Comics v květnu 1939 a jeho původní jméno bylo Bat-Man, což se později zkrátilo na Batman. Už 4 roky po vydání komiksu byl v roce 1943 vysílán první, patnácti dílný Batman.

 

Ve skutečnosti jde o multimilionáře Bruce Wayne, který musel v dětství přihlížet brutální vraždě svých rodičů. Tento traumatizující zážitek ho navždy změní a v dospělosti se rozhodne zasvětit svůj život boji se zločinci a ochraně slabých. V tomto poslání ho podporuje rodinný sluha Alfred a později třeba i Batgirl nebo policejní komisař Gordon. Vcelku zajímavou skutečností je fakt, že I přes krutý osud jeho rodičů nepoužívá Batman přímé zabíjení. Své protivníky většinou jen omráčí a přenechá policii.

 

Batman nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ale jeho síla spočívá v různých vychytávkách, které využívá. Jeho přednostmi jsou genialita a vědecké znalosti, detektivní schopnosti, fyzická a bojová zdatnost, speciální netopýří oblek, opasek plný užitečných nástrojů, speciální dopravní prostředky, signální světlo a tajná jeskyně, která se nachází pod jeho vilou. Ta slouží jako jeho základna a úschovna Batmanových dopravních prostředků.

Produkt byl úspěšně přidán k porovnání!